درج رایگان آگهی

لیست خبرها و مطالب خواندنی املاک

ارزان ترین آپارتمان های تهران

سهم آپارتمان های ارزان قیمت تا سقف مترمربعی چهار میلیون تومان، معادل نیمی از کل معاملات انجام و ثبت شده در طول مهرماه بوده است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، اگرچه شهر تهران به دلایل مختلفی از جمله استقرار مرکز حکومت در آن گران ترین شهر کشور به لحاظ قیمت زمین و آپارتمان مسکونی محسوب می شود، اما در عین حال تعداد زیادی از آپارتمان های معامله شده در تهران زیر قیمت متوسط واحد مسکونی در پایتخت هستند.

1395/08/02

خرید یک خانه با دو «وام»

دنیای اقتصاد: شهرهای مستعد راه اندازی موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن منطقه ای شناسایی شدند. مدل مدنظر برای این موسسات -بانک های مسکن محلی- ترکیبی از الگوی جهانی و سابقه فعالیت این نهادها در کشور (40 سال پیش) است که مطابق آن، امکان «شهرک سازی» با منابع خرد و همچنین خرید مسکن با «تسهیلات استثنایی» فراهم می شود. این موسسات با دسترسی به سه منبع مالی ارزان قیمت، تسهیلات با نرخ سود پایین، سقف ریالی بالا و دوره بازپرداخت طولانی اعطا می کنند. طرح «دو فقره وام برای خرید یک واحد مسکونی» از کانال موسسات پس انداز به اجرا درمی آید.

1395/08/01

اوضاع قیمتی بازار مسکن در شهریور

گروه مسکن: بازار مسکن در هفته های سپری شده از شهریورماه به دلیل ثبات نسبی قیمت مسکن در طول فصل طلایی جابه جایی ها، روزهای گرمی را پشت سر می گذارد.

1395/06/21

رهن و اجاره آپارتمان با ودیعه حداکثر 50 میلیونی

گروه مسکن: به دنبال تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و افزایش تمایل موجران به دریافت اجاره بهای بیشتر، شمار زیادی از فایل های یک هفته اخیر در مناطق مختلف تهران با ودیعه زیر 50 میلیون تومان و اجاره بهای نسبتا بالا ارائه شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» صرف نظر از اینکه برخی از مستاجران توان مالی پرداخت ودیعه های سنگین برای رهن کامل آپارتمان را ندارند، عده زیادی از آنها ناچار می شوند به شرایط مطلوب موجران مبنی بر دریافت اجاره بهای بالاتر و ودیعه کمتر تن دهند تا بتوانند در خانه مطلوب خود سکونت کنند.

1395/04/06

نرخ پیشنهادی رهن کامل در خردادماه

گروه مسکن: طی سه هفته سپری شده از خردادماه 3 هزار و 526 قرارداد اجاره آپارتمان مسکونی منعقد و ثبت شده است که از این تعداد سهم آپارتمان های رهن کامل یا با اجاره بهای حداکثر 50 هزار تومان، 967 مورد معادل 27 درصد بوده است.

1395/03/22

قیمت آپارتمان های معاوضه ای در تهران

گروه مسکن: در شرایطی که بازار خرید و فروش آپارتمان های مسکونی از آخرین روزهای سال گذشته با افزایش نسبی حجم معاملات، نشانه های ورود به فاز پیش رونق را از خود نشان داده، در بخشی دیگری از بازار معاملات مسکن هم روند مشابهی حاکم است.

1395/01/21

آرامش قیمتی در بازار مسکن

گروه مسکن: با آغاز به کار رسمی بازار معاملات مسکن پس از تعطیلات سال جدید، بنگاه های املاک هم اکنون با حجم قابل توجهی از فایل های فروش آپارتمان های مسکونی مواجهند که با قیمت های پیشنهادی مناسب تری در مقایسه با نرخ عرف منطقه عرضه شده اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» در حالی که اولین نشانه ها از ورود بازار معاملات مسکن به فاز پیش رونق از آخرین روزهای سال گذشته در این بازار نمایان شد، با آغاز اولین روزهای کاری در بنگاه های مسکن تعداد قابل توجهی از متقاضیان خرید ملک جست و جوی خود را برای پیدا کردن آپارتمان مورد نظرشان با قیمت مناسب از سر گرفته اند.گروه مسکن: با آغاز به کار رسمی بازار معاملات مسکن پس از تعطیلات سال جدید، بنگاه های املاک هم اکنون با حجم قابل توجهی از فایل های فروش آپارتمان های مسکونی مواجهند که با قیمت های پیشنهادی مناسب تری در مقایسه با نرخ عرف منطقه عرضه شده اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» در حالی که اولین نشانه ها از ورود بازار معاملات مسکن به فاز پیش رونق از آخرین روزهای سال گذشته در این بازار نمایان شد، با آغاز اولین روزهای کاری در بنگاه های مسکن تعداد قابل توجهی از متقاضیان خر

1395/01/18

جزئیات آپارتمان های فروش رفته در نوروز 95

گروه مسکن: بسیاری از کارشناسان بازار مسکن سال 95 را سال رونق نسبی بازار می دانند. بررسی اطلاعات سامانه اطلاعات بازار املاک ایران نشان می دهد که در 16 روز نخست سال جاری،126قرارداد خرید ملک در شهر تهران به ثبت رسیده است.

1395/01/17

قیمت مسکن در محدوده مرکزی پایتخت

گروه مسکن: محدوده مرکزی شهر تهران به دلیل دسترسی آسان تر به مراکز اداری طرفداران ویژه ای در بازار مسکن دارد. بیشتر خریدارانی که قصد استفاده اداری از املاکشان را دارند علاقه بیشتری برای خرید یا اجاره واحد های مسکونی این مناطق دارند.

1394/12/25

بازار متفاوت اجاره بها در هفته پایانی زمستان

گروه مسکن: زمستان امسال بازار اجاره، بازار متفاوتی در مقایسه با سال های اخیر بود. افزایش اندک نرخ اجاره بها در بهمن ماه سال 94 نسبت به ماه گذشته (دی ماه) و ورود فایل های جدید به بازار در اواخر پاییز و ابتدای زمستان، باعث شد تا روزهای آخر اسفند ماه بازار اجاره رونق اندکی داشته باشد و مستاجران تا روزهای پایانی سال به آسانی فایل های مورد نظر خود را پیدا کنند

1394/12/24

آپارتمان های فروخته شده درنیمه دوم اسفند

گروه مسکن: در هفته پایانی سال بیشتر مشاوران املاک نسبت به آینده بازار مسکن در سال 95 خوشبین و امیدوارند. به گفته برخی از مشاوران املاک در بهمن و اسفند امسال بازار خرید و فروش و حتی بازار اجاره نسبت به ماه های گذشته بهتر شده است.

1394/12/22

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

گروه مسکن: حسن محتشم، رئیس انجمن انبوه سازان مسکن تهران معتقد است سال آینده قیمت مسکن تغییر چندانی نخواهدکرد؛ هرچند شاید در فصل تابستان قیمت مسکن تغییراتی داشته باشد. او به «دنیای اقتصاد» گفت: وضعیت اقتصادی کشور بعد از برجام و آزاد شدن دارایی های بلوکه شده ایران می تواند بر چرخه اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد و وضعیت اقتصاد کلان و به تاثیر آن بازار مسکن را تحت تاثیر قرار دهد و باعث رونق تولید شود.

1394/12/18

آپارتمان های زیرقیمت

به گزارش «دنیای اقتصاد» در حالی که پیش از این تبلیغات سنتی و سپس اعلام آگهی در سایت های املاک دو روش مرسوم تبلیغات مشاوران املاک برای فایل های ملکی محسوب می شد، هم اکنون مشاوران املاک پایتخت روش سومی را برای تبلیغات خود انتخاب کرده اند تا بتوانند با افزایش میزان بازدید از فایل ها، فروش خود را در آخرین روزهای سال افزایش دهند. تبلیغات ملکی که هم اکنون در کانال های شبکه اجتماعی تلگرام دیده می شود اغلب با عنوان آگهی های زیر قیمت آپارتمان های مسکونی در این فضای مجازی رایج شده و مشاوران املاک این روزها با مدیریت این کانال ها ادعا می کنند متقاضیان می توانند اکازیون ترین فایل های ملکی در منطقه فعالیت خود را از طریق این کانال ها پیدا کنند.

1394/12/12

متراژ پر طرفدار در محله سعادت آباد

گروه مسکن: منطقه 2 تهران یکی از مناطق جذاب برای خریداران مسکن است و پس ازمنطقه 5 دررتبه دوم معاملات مسکن قرار دارد و 1/ 8 درصد معاملات مسکن شهر تهران دراین منطقه انجام می شود.منطقه 2 شهرداری تهران شامل محله های آریاشهر، شهرآرا، گیشا، شهرک ژاندارمری، شهرک غرب، سعادت آباد، فرحزاد، طرشت و... است.

1394/12/09

قیمت آپارتمان های میانسال در پایتخت

گروه مسکن، هاجر شادمانی: همزمان با آغاز آخرین ماه از سال 94، مالکان آپارتمان های میانسال در پایتخت در تلاش برای فروش هر چه سریعتر واحد خود و تبدیل به احسن کردن آن، قیمت های پیشنهادی واحدشان را کاهش داده اند. به گزارش «دنیای اقتصاد» هم اکنون با نزدیک شدن به آخرین روزهای سال و در وضعیتی که با ثبات ترین شرایط قیمتی در بازار خرید و فروش آپارتمان های مسکونی حاکم است، مالکان آپارتمان های چندساله با کاهش قیمت پیشنهادی خود درصدد برآمده اند تا در بازار رکودی تقاضا برای واحدشان مشتری مناسب پیدا کنند.

1394/12/01

فراوانی واحدهای 100 متری در بازار مسکن

گروه مسکن : مالکان و سازنده های واحدهای 100 متری، در آستانه شروع آخرین ماه سال، عرضه واحدهای خود به بازار فروش مسکن را افزایش دادند. اغلب این سازندگان و مالکان واحدهای نوساز 100 مترمربعی با این عقیده که هم اکنون اکثر متقاضیان حاضر در بازار مسکن به دنبال تبدیل به احسن کردن آپارتمان خود هستند و سطح تقاضا برای واحدهای بزرگ تر از متراژ مصرفی را تا 100 مترمربع افزایش داده اند، هم اکنون تعداد قابل توجهی از این واحدها را به بازار فروش مسکن عرضه کرده اند.

1394/11/29

نرخ های پیشنهادی رهن و اجاره در تهران

گروه مسکن: بررسی روند معاملاتی بازار رهن و اجاره از ثبات و آرامش قیمتی این بازار در روزهای باقی مانده از سال جاری خبر می دهد. به گزارش «دنیای اقتصاد» مرکز آمار ایران در گزارشی که اخیرا درخصوص بررسی روند سه بخش بازار مسکن شامل خرید مسکن، فروش زمین و اجاره مسکن مربوط به 42ماه منتهی به نیمه اول سال جاری منتشر کرده است کمترین رکود معاملاتی را مربوط به بازار اجاره اعلام کرد. براساس این گزارش متوسط اجاره بهای ماهانه مسکن در کشور متری 7 هزار و 500تومان شده است که همچون شهر تهران 10 درصد نسبت به سال گذشته همین موقع رشد کرده است. مطابق با بررسی های انجام شده حجم معاملات اجاره در همین بازه زمانی نسبت به معاملات خرید و فروش در وضعیت بهتری قرار داشته است. براساس آمار منتشر شده حجم معاملات اجاره در نیمه اول سال 94 نسبت به نیمه اول سال 93 فقط 9 درصد افت داشته است.

1394/11/21

نرخ قطعی آپارتمان های نوساز فروش رفته در تهران

گروه مسکن: براساس آمار ارائه شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران از مجموع آپارتمان های خرید و فروش شده طی چهار روز اخیر در تهران، حجم زیادی از معاملات مربوط به آپارتمان های مسکونی نوساز در محلات مختلف شهر می شود. از میان آپارتمان های نوساز معامله در مناطق مختلف شهر تهران که در این سامانه ثبت شده اند گران ترین آپارتمان معامله شده مربوط به واحد مسکونی 220 متری در محدود کاشانک است که به قیمت 11میلیون و 800 هزار تومان در هر مترمربع فروخته شده است. همچنین ارزان ترین آپارتمان مسکونی معامله شده در این روزها نیز مربوط به واحدمسکونی 71 متری در محدوده خیابان فلاح است که مترمربعی یک میلیون و 800 هزار تومان فروخته شده است.

1394/11/20

گراف 42 ماهه از قیمت ملک

دنیای اقتصاد: بازار خرید و فروش مسکن در کل کشور طی نیمه اول امسال رکودی عمیق تر از معاملات ملک در پایتخت را تجربه کرد. گزارش جدید مرکز آمار ایران از وضعیت قیمت مسکن، زمین و اجاره بها طی 42 ماه منتهی به نیمه اول 94 نشان می دهد، در حال حاضر شیب تغییرات قیمت ملک در شهرها به تبعیت از تهران، صاف شده و معاملات کشوری زمین و مسکن به ترتیب 36 درصد و 5/ 24 درصد افت کرده است. قیمت زمین و مسکن در کشور طی سال 91 به ترتیب 120 درصد و 53 درصد جهش کرد. مطابق گزارش مرکز آمار، بالاترین عمق رکود معاملاتی در کشور در حال حاضر در بازار زمین و کمترین عمق در بازار اجاره مسکن است.

1394/11/13

کوچک ترین آپارتمان فروش رفته در زمستان

گروه مسکن، نورا حسینی : کوچک ترین آپارتمان نوسازی که این هفته بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، قولنامه شده، آپارتمانی با متراژ 4/ 19 متر مربع در محله هاشمی است. این آپارتمان متری 3 میلیون و 220 هزار تومان به فروش رفته است. این در حالی است که در طرح تفصیلی شهر تهران حداقل متراژ برای ساخت و ساز واحد مسکونی ۳۵ متر مربع تعیین شده است، که این میزان در کلان شهرهاى دیگر ۶۰ متر مربع است.

1394/11/13